Přejít na HTTPS? Pro e-shopy dilema

Přidáno 18.4.2016

Začátkem tohoto roku google merchant (google nákupy) upravil pravidla pro eshopy zapojené v systému a požaduje po nich zabezpečenou komunikaci v pokladně a všude tam, kde se lidé přihlašují.

Zde google přímo píše:

Příklady toho co není povoleno:

Shromažďování osobních údajů – křestního jména a příjmení, poštovní adresy, telefonního čísla, čísel kreditních nebo debetních karet, bankovních a investičních účtů, bankovních převodů, národnosti/státní příslušnosti, přihlašovací e-mailové adresy a hesla, DIČ, čísel penzijního nebo zdravotního pojištění, řidičských oprávnění nebo rodných čísel prostřednictvím nezabezpečené stránky, která není chráněna protokolem SSL a nemá platný certifikát.

Podle informací, které mi poskytli pracovníci googlu – jejich robot postupně prochází stávající eshopy a pokud nemají SSL certifikát, tak jejich účty blokuje. Zatím jsem se s tím v praxi ale nesetkal, myslím, že to přijde ale do konce roku a řada e-shopů bude vyřazena. Doporučuji všem se na tento stav připravit již nyní. Jednak google zvýhodňuje tyto weby ve vyhledávání, jednak u Vašich zákazníků získáte větší důvěru a odpadly i obavy ze ztráty pozic na seznamu, který prý už dokáže web se https dobře indexovat a nemělo by dojít k žádnému propadu pozic.

Osobně bych převod na zabezpečenou verzi jenom doporučil, osobně si myslím, že google na to bude tlačit čím dál tím více a je lepší být mezi prvními a získat náskok. Vše se na internetu vyvíjí a řešit bezpečnost určitě dává smysl. Pokud Vás zajímá více o SSL certifikátech zde ssl-certifikat.info


Žádné odpovědi to "Přejít na HTTPS? Pro e-shopy dilema"


    Máte co říct?

    Vše je ok